Çarşamba Günün Maçları, MACARİSTAN 1. LİGİ

Gyirmot – Videoton

 

Şööyle bir Macaristan ligine uzanalım dimi, şimdi Macaristan liginde, 26ncı haftada  iki harika takım karşı karşıya geliyor. Bu iki takım aralarındaki  maçlarda 2 kere karşı karşıya gelmişler ve 2 sinde de Videoton  farklı yenmiş. Son Maç istatistiklerine bakılarak birşeyler söylemek gerekirse, Videoton’un Gyirmot a karşı üstünlüğü buladanda görünüyor. Zaten sezon boyunca Gyirmot 2 kere galibiyet almış, Videoton ise, galibiyet serisi pek gazla olmasada istikrarlı bir oyun sergilediğini görebiliyoruz. Zaten her iki takımını oyun performanslarına bakıldığında ise,  Videoton açık ara Lider. Zatende ev sahibinden pek birşey beklemek zor bu maçta çünkü, Videoton yenerse, liderliğe yükselecek,  bu nedenle Maç sonucu 2 oynayabilirsiniz.

Mezokovesd Zsory – Debreceni

 

Her iki takım içinde, zorlu bir mücadele ama yine de temkinli oynayacak olan Debreceni, bu maçta da defans yapacak gibi gözüküyor.Her iki takımın oyun performansları ortalama aynı oranda, sakat oyuncuları ise iki takımında yok, yani full kadro oyuna çıkacaklar. Puan durumuna da bakarsak, Mezokovesd 8nci, Debreceni ise 9 ncu. Aralarında 1 fark var ve ikisi de 1 puan almak için çaba sarf edecek. Ama söyle bir şey var karşılıklı oynatılan maçların 2013 den sonrasında, pek birbirlerine gol atma taraftarı değiller gibi duruyorlar. Maç istatistiklerinden bir şeyler söylemek bir tahminde bulunmak gerekirse, iki takımında gol atma kabiliyeti var ama son maçlarındaki performansla oynarlarsa karşılıklı gol olabilir. Ama tabi eskiye dönük stiller ile oynayacaklarsa maç sonucu 0 olabilir. O suretle, bu tür maçlarda dikkatli oynamak ve takımları tanımadan birşey yapmamak gerekir.  1x çifte şans denenebilir.

Mtk – Haladas

 

Haladas Macaristan daki, Szombathely kendinin bir spor kulübü olduğunu biliyorsunuz dimi? klüp 1919 yılında kurulmuştur. Yani tarihhh kokan bir kulüp. Tabi MTK, yani MTK Budapest Macaristan’ın budapeste şehrinde kurulan bir takım, ve  en çok kuruluş tarihleri hoşuma gidiyor. 1888 tarihinde kurulmuştur. Her ik takım içinde güzel bir maç olmasını diliyorum çünkü her iki takımada puan lazım, Haladas 5deki yerini koruyabilecek mi, MTK ise puan alıp düşme tehlikesinden kurtulabilecek mi. Her iki takımın sakat oyuncularının olmaması, her iki takımı da tam kadro çıktığını düşündüğümüzde güzel bir karşılaşma izleyeceğiz. Her iki takım karşı karşıya geldiğinde, bir MTK bir Szombathely yenmiş. Zaten gördüğünüz üzere sürekli goller atılmış yenilmiş. Ama şuda var MTK’nin performansı biraz kötü. Haladas bunun yanında baya iyi performansa sahip. Yani galibiyete yakın takım Haladas, tabi MTK’de boş bir takım olmadığını biliyoruz. Bu maçlara taraf bahri yerine illegalden oynayacaklar, 0,5 üstü oynamaları kafidir.

 

Paksi – Ferencvaros

 

Son maçlarında 2 kere üst üste beraberlik de takılan bu iki takım içinde zorlu bir mücadele. Karşı karşıya geldikleri maçlarda, genelde Paksi 1 kere Ferencvaros 1 kere galip gelmiş. Ligdeki durumlarına bakıldığında Ferancvaros 4üncü sırada, Paksi ise, 6ncı sırada. Sakat oyuncuları her iki takımın da yok.  Her iki takımında performansları üst seviyede, gol yollarını ve golcü oyuncularını  iyi kullanan 2 takım. Tabi Pakside 2 forvet. FERENCVAROS da ise, 6 Forvet var. Şimdi Pakside 1 forvet sakatlanırsa gerçi onun yerine vardır bi oyuncu ama 2 forvet olması biraz ilginç. Her iki takım içinde güzel bir maç diliyoruz, Bu maça taraf bahsi bir delilik yapıp X/X oynayalım 🙂 sadece tahmindir %100 gelecek diye bir şey yoktur 🙂

2 Comments

Add a Comment
  1. Elinize sağlık güzel bir yazı olmuş, yeni katıldım internet üzerinden rast gele giriş yapip okudum yorumlarınız harika başarılar dilerim.

  2. Macaristan ligini hep sevmişimdir, ama bu tahminleri kaçırdık 🙂 olmadı neyse takipdeyim bloğunuzu herzaman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

maclarburda © 2017 Frontier Theme