Perşembe Günün Maçları, UEFA Avrupa Ligi

Ajax – Schalke

 

Son maçlarında arka arkaya galibiyet alan ajax,  Shalke ile karşı karşıya geliyor. Her iki takım içinde zorlu ve çekişmeli bir mücadele olacaktır düşüncesindeyim. Sakat Ajax (1 Sakat, 1 Cezalı) Schalke 04 (6 Sakat, 0 Cezalı) oyuncuları var. Son maç istatistiklerine ve ligde performanslarına bakacak olursa, Ajax lig boyunca bu sezon, 1 mağlubiyeti bulunmakta. Schalke ise, ligdeki durumu okadar kötü değil ama ligde toplamda 4 mağlubiyet ve 6 beraberliği bulunmakta. Schalke nin sakat oyuncularını da göz önünde bulundurursak,  Ajax bu maçı geçecektir. 0,5 üst oynamak mantıklıdır.

 

Anderlecht – Manchester Utd

 

Her iki takım  içinde, güzel ama bi  o kadarda zorlu bir mücadele. Çeyrek final maçında her iki takımda yenmek isteyecektir, ve genel olarak ilk maçlarda takımlar kendilerini göstermek isteyeceklerdir. Bu maçtaki Favori Manchester United olduğunu tahmin ediyorsunuzdur ama Anderlecht  de güçsüz bir takım değil. Maç istatistiklerinde hemen hemen Manchester United kadar kaliteli ve gol yollarını etkili kullanan bir futbol takımı. Şimdi her iki takımın güçlerinin orta alanda eşit  olduğunu biliyoruz. Ama yine de Anderlecht (3 Sakat, 0 Cezalı) Manchester United (7 Sakat, 0 Cezalı) oyuncuları bulunmakta ve zorlu bir mücadele bekliyor  Manchester United takımını. Bu maçta   Manchester United bu kadar sakatı varken, alırlar mı bilmiyorum ama 1.5 üst oynanır bu maça.

 

Celta – Genk

 

Daha önce karşılaşmayan bu iki takım Çeyrek finalde karşı karşıya gelmekte. Celta Vigo (6 Sakat, 0 Cezalı) Racing Genk (4 Sakat, 0 Cezalı) sakat oyuncularının olduğunu bilmemiz gerek. Havanında parçalı bulutlu olduğunu söylemek lazım. Aslında her iki takımda güçlü ve performansları ile, orta seviyelerde. Yine de her iki takımda temkinli oynayacaktır. Karşılıklı gollerin olacağı tahminindeyim çünkü her iki takımda güçlü ve Gol atabiliyor. bu nedenle karşılıklı  gol var iyi bir seçim olabilir.

 

Lyon – Beşiktaş

 

Gururumuz Beşiktaş ile Lyon karşı karşıya gelecek. Her iki takım içinde güzel bir maç olması dileği ile. Lyon’un sahasında olacak olan maçta, Beşiktaş Beşiktaş (7 Sakat, 1 Cezalı) oyuncusu yok. Olympique Lyon’da ise  (1 Sakat, 1 Cezalı)  ve maç çekişmeli geçer mi bilmiyoruz. Beşiktaş’ın sakat oyuncularının olması kötü. Son maçlarında Lyon Lorient’e 4-1 yenildi. Hıncını bizden çıkarak gibi duruyor ama tabi Beşiktaş ligdeki performansını bura dada gösterebilirse, 1 fark yiyerek kurtulabilir düşüncesindeyim. Tabi, yenebilir de diyebiliriz. Ama bu maça taraf bahsi yerine, ilk yarı 0,5 üst oynamak güzel olabilir. Lyon ilk yarı Bir tane atacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

maclarburda © 2017 Frontier Theme